VIII Wyrypa Beskidzka – (Beskid Żywiecki) – 1-3.08.2014r

Kończy się lipiec zaczyna sierpień. Kolejny miesiąc, kolejny dzień, dla wielu zwykły piątkowy dzień i wieczór, natomiast dla około 200 osób zaczyna się coroczna wielka beskidzka wędrówka. Kolejna tym razem VIII edycja mega Wyrypowej Wyrypy nadejszła. Przez wszystkich wyrypowiczów oczekiwana.

01 sierpień roku 2014 ok. godz. 21.00 Chata na Zagroniu wszyscy wsłuchani w organizatora, którym jest Przewodnik Beskidzki, Marek Bytom.  Po krótkim wyjaśnieniu, każdy z otrzymaną wcześniej trasą VIII Wyrypy Beskidzkiej wyrusza na szlak.

Trasa prowadzi najpierw czarnym szlakiem do miejscowości Ujsoły by następnie już przy użyciu czołówek – ponieważ zapadł już zmrok – wspinać się zielonym szlakiem na szczyt Muńcoł czy też Muńczuł (1165 m n.p.m.) dalej schodząc na Przełęcz Kotarz. Z przełęczy doszliśmy do skrzyżowania szlaków pod wiertalówką by dalej żółtym dojść na chwilę odpoczynku do Bacówki PTTK Na Hali Rycerzowa. Następnie wspięliśmy się czerwonym szlakiem na kolejny szczyt Wielka Rycerzowa (1226 m n.p.m.) by następnie niebieskim szlakiem – niestety bardzo rozmytym i błotnistym, przez który straciliśmy dwa razy więcej sił – dotrzeć na Przełęcz Glinka Ujsolska po drodze przechodząc przez Przełęcz Przysłop, wdrapując się na Świtkowa (1082 m n.p.m.), Beskid Bednarów (1093 m n.p.m.), Oszus (1155 m n.p.m.). Na przełęczy po regeneracji sił ruszyliśmy w stronę Bacówki PTTK Krawców Wierch. Po kolejnym postoju i spotkaniu znajomych wyrypiarzy oraz znajomych z Oddziału PTT Bielsko szliśmy dalej przez kolejne szczyty: Krawców Wierch, Guba Buczyna, Wielki i Wilczy Groń, aż do rozstaju szlaków na szczycie Trzy Kopce (1226 m n.p.m.). Większość z tego miejsca zmierzała do Chaty na Zagroniu gdzie kończyłą 50km, a reszta próbowała swoich sił w dalszej wędrówce na 100km.

My jako jedni z nielicznych ruszyliśmy dalej.
Dalsza trasa to: Palenica-Szyproń (1343 m n.p.m.), Munczolik-Sypurzeń (1356 m n.p.m), schronisko PTTK na Hali Miziowej.

cdn…

VIII WB

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualności, kronika - 2014. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.