Jubileusz 5-lecia Koła PTT w Kozach – 22 października 2018 r.

22 października 2018 r. o godzinie 18 rozpoczęło się okolicznościowe spotkanie członków i sympatyków Koła Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego w Kozach. Okazją był jubileusz pięciolecia działalności PTT na terenie Gminy Kozy. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że społeczność PTT w Kozach liczy już łącznie 201 członków, którzy są zrzeszeni bezpośrednio w Kole lub trzech Szkolnych Kołach PTT.
Spotkanie rozpoczął Prezes Koła Miłosz Zelek, który powitał wszystkich zgromadzonych, a następnie przedstawił krótki zarys historyczny naszego Towarzystwa. Następnie zaprezentowano kilkunastominutową prezentację multimedialną przedstawiającą działalność Koła w latach 2013-2018, której autorem był Wiceprezes Koła Tomasz Węgrzyn. Oglądając zdjęcia niemal każdy mógł wrócić wspomnieniami do przeżytych wydarzeń, a zmieniające się twarze, zwłaszcza najmłodszych, pokazały, że pięć lat to dość dużo czasu. Niekiedy publiczność wybuchała salwami śmiechu obserwując nietypowe kadry lub młodsze o kilka lat pociechy.
Zaproszony na spotkanie Prezes Oddziału w Bielsku-Białej Szymon Baron rozpoczął od odczytania i złożenia na ręce prezesa Zelka dyplomu gratulacyjnego od Zarządu Głównego PTT za wkład pracy włożonej w działalność Towarzystwa, po czym wręczył przyznane na ostatnim posiedzeniu ZG PTT wyróżnienia. Dyplom za 10-letni staż członkowski w PTT otrzymał Tomasz Węgrzyn, a „Honorowymi Złotymi Odznakami PTT w Kosówką” wyróżniono prezesa koła Miłosz Zelka, sekretarz Annę Kózkę-Filarską i skarbnika Dariusza Marka. Dużą niespodzianką dla uhonorowanych było wręczenie wyróżnień Zarządu Koła PTT w Kozach „Prowadzę na szczyt…”. Otrzymali je Prezes Koła Miłosz Zelek i Prezes Oddziału Szymon Baron.
Miłym akcentem było wręczenie wszystkim przybyłym członkom i sympatykom koziańskiego PTT okolicznościowych pocztówek.
Dalszą część spotkania przeznaczono na luźną dyskusję na temat bieżącej i przyszłej działalności koziańskiego PTT przy słodkim poczęstunku przygotowanym dla naszych gości.
W spotkaniu wzięło udział 38 osób, a sympatyczna atmosfera zrodziła sporo nowych pomysłów na temat dalszego działania naszego Koła. Na zakończenie spotkania Prezes Miłosz Zelek serdecznie zaprosił na wyjątkową wycieczkę „Biało-czerwone wędrowanie” która odbędzie się z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę już 11 listopada 2018 r.

Tomasz Węgrzyn

pamiątkowe zdjęcie uczestników obchodów jubileuszu

Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.